Nie ma na świecie człowieka, który byłby zadowolony w 100% z tego, jak wygląda. Każdy z nich wyszuka sobie, jakąś niedoskonałość u siebie, którą pragnąłby poprawić lub się jej pozbyć. Jest to normalne zachowanie. W związku z tym nie jest to coś nadzwyczajnego, że sięgamy po różne sposoby pozbywania się, tak zwanego defektu.

W większości przypadków są to niewielkie niedoskonałości, które osobiście wyolbrzymiamy do rozmiaru życiowego dramatu, na przykład przywołajmy sobie zwykły trądzik młodzieńczy. Pierwsza krostka na czole lub czubku nosa, spędza nam sen z powiek. Po kilku niefortunnych próbach usuwania trądziku na własną rękę zaczynaliśmy się zastanawiać, czy istnieją inne metody jak pozbyć się trądziku. Tak, jak najbardziej się znajdą i to jeszcze nie trzeba daleko szukać. Chodzi tu o kosmetyki przeciwko trądzikowi, które w definitywny sposób pomogą poprawić jakość skóry, a nawet zwalczyć znienawidzone niedoskonałości w postaci trądzika. W dużej mierze, aby kosmetyki na trądzik zadziałały, powinny być właściwie dobrane do rodzaju skóry i używane zgodnie z receptę, gdyż właśnie regularne używanie właściwie dopasowanych preparatów, daje świetne rezultaty. Aby kuracja była znacznie bardziej działająca, musimy z naszej diety wyrzucić czekoladę, papierosy, alkohol, kawę itp. Pamiętajmy, że nie wszystkie objawy trądziku są u każdego takie same i gdyby po dłuższym stosowaniu tego typu środków nie widać dobrej zmiany, to powinieneś się wybrać do profesjonalisty, to znaczy do lekarza dermatologa. Dermatolog po przebadaniu zmian na skórze, zreferuje nam jak usunąć trądzik, aby nie były później widoczne zmiany na cerze. Trądzik, w tym przypadku młodzieńczy, to nie koniec świata, musimy sobie zdawać sprawę z faktu, iż czas pokwitania to dla naszego młodego organizmu ogromny szok i od czasu do czasu może sobie nie dać rady bez wsparcia dodatkowymi preparatami.

W związku z tym postarajmy się, być dla niego trochę bardziej wyrozumiali i wykażmy się cierpliwością, a także pomyślmy o odpowiedniej higienie osobistej a każda niedoskonałość minie jak ręką odjął. Dowolna osoba wie, że czas dojrzewania u nastoletniego człowieka to najbardziej burzliwy czas, gdyż właśnie w tym okresie wygląd jest dla niego szczególnie ważny i każda niedoskonałość to powód do dramatyzowania. A zatem postarajmy się pomóc dorastającemu człowiekowi w tym wyjątkowym okresie, służąc mu potrzebną radą.