Trądzik, to innymi słowy choroba skóry, jest zmorą wielu osób. Zdarza się, że farmakoterapia bywa nieskuteczna oraz wtedy szukamy innych metod walki z tą przypadłością.

W internecie znajdziemy wiele domowych sposobów na zlikwidowanie trądziku, jednak czy wszystkie z nich są tak po prawdzie skuteczne? Możemy testować na swoim ciele przeróżne metody, zastanówmy się jednak czy wszystkie z dostępnych nam metod są bezpieczne? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która z pewnością nie zaszkodzi. Metoda, o której mowa, to dieta na trądzik.

Pragnąc pozbyć się trądziku powinniśmy stosować w naszej codziennej diecie, parę prostych reguł. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z jadłospisu mocno doprawionych potraw i soli, bowiem przyczyniają się one do powstawania nowych wykwitów na skórze. Potem niezwykle istotne jest wyeliminowanie z lodówki produktów mocno przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty a także inne sztuczne poprawiacze smaku. Kolejna rada to wyeliminowanie z jadłospisu kakao, które również powoduje powstawanie trądziku. Nie powinno się także zażywać podczas kuracji alkoholu – ten też ma zły wpływ na wygląd naszej skóry.

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy wykazują korzystny wpływ na naszą cerę.