Trądzik to nie tylko domena dorastających nastolatków – czasem jest tak, że możemy się z nim borykać także w dorosłości, nie będąc w stanie do końca go zwalczyć. Jest on bardzo szpecącą oraz przykrą przypadłością, szczególnie że zostają po niej przebarwienia i blizny na ciele, a tych pozbyć się znacznie trudniej niż samego trądziku.

Przyczyną powstawania pryszczy są zmiany hormonalne, a na te można wpływać pośrednio poprzez modyfikację pożywienia. Jeśli nasza dieta obfituje w tłuszcze, gotowe sztuczne produkty, znaczne ilości związków chemicznych, wówczas gospodarka hormonalna jest nieuregulowana i trudno będzie pozbyć się pryszczy na stałe. W takim razie fundamentalne sposoby na pryszcze to: zmiana diety, przestawienie się na zdrowsze jedzenie, odstawienie wysoko przetworzonych potraw oraz nawilżanie skóry od wewnątrz.

Możemy wypróbować różnorodne domowe sposoby, jednakże dobrze mieć na uwadze to, że bez diametralnej zmiany stylu życia niewiele one pomogą. Przykładowo: aspiryna na pryszcze to bardzo skuteczny domowy sposób na błyskawiczne wysuszenie pryszcza. Aspiryna posiada właściwości przeciwzapalne, zatem jeśli rozmoczoną tabletkę aspiryny wetrzemy w zmienione trądzikiem miejsca, wówczas może się to okazać strzałem w dziesiątkę – pod warunkiem jednak, że zatroszczymy się także o profilaktykę, czyli nie dopuścimy do powstawania kolejnych pryszczy.

Niektórzy rekomendują również drożdże na pryszcze, tym razem w formie napoju do picia. Nie jest to może zbytnio smakowity napój, niemniej jednak dobrze go wypróbować – świeże drożdże wymieszać z wodą, by się rozpuściły, a następnie wypić szklankę takiego napoju dziennie. Okazuje się, że często nieskomplikowane sposoby są najprostsze, najtańsze i najbardziej skuteczne. W przypadku, gdy wyskoczył nam wyprysk na brodzie i nie mamy akurat żadnej maści na trądzik – napijmy się wody z drożdżami i posmarujmy pryszcza aspiryną. Nawet jeśli nie pomoże to całkowicie zlikwidować naszych zmian skórnych to na pewno nie zaszkodzi, a ponadto – drożdże oraz aspiryna to naprawdę niedroga metoda lecznicza, którą w dodatku znaleźć można w swoim domu bez konieczności wybrania się do apteki!