10 paź Brak komentarzy admin Zdrowie , ,

Każda kobieta ma swój pogląd na to czym jest piękno. I każda z nich kojarzy dbanie o siebie w odmienny sposób. Dla jednej z pań będzie do udana wizyta u chirurga medycyny estetycznej, dla innej siwe włosy i zmarszczki na twarzy siedemdziesięcioletniej babci, która do białej koszuli założy czerwone korale. Dla większości z pań piękno będzie się kojarzyć z dobrym samopoczuciem. A to można mieć tylko wtedy, gdy nic nam nie dolega. Wiele osób przyzna, że zdrowie jest bezcenną wartością, o którą należy dbać za wszelką cenę. Bez niego nie jesteśmy w stanie spełniać naszych marzeń, a nawet obowiązków w pracy i domu. Dlatego tak istotne jest wspomaganie organizmu odpowiednimi suplementami diety. Nie zastąpią one zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, ani innych rzeczy istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Warto pamiętać, że tylko zbilansowna dieta może dostarczyć nam wszelkich składników wpływających na gospodarkę elektrolitową i metabolizm. Efektem ubocznym stosowania zdrowie diety może być poprawa stanu skóry i paznokci oraz zmniejszenie wagi. Powrócimy jednak do tematu urody i dłoni. Jak dobrze wiadomo paznokcie są wytworem naskórka. W zależności od osoby mogą rosnąć szybko lub wolno. Oczywiście większość kobiet chciałaby szybkiego wzrostu, by móc cieszyć się pięknymi i długimi pazurkami. Niestety nie każda z nas może się nimi poszczycić. Istotne jest wspomaganie organizmu biotyną, cynkiem i skrzypem polnym. Za dość niską cenę można kupić doskonałej jakości suplementy, które są sprawdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dopuszczone do sprzedaży na pewno nie zaszkodzą, jeżeli będą zażywane z rozwagą i wedle zaleceń producenta. Niestety niektóre panie zapominają o tym, że suplementów nie można jeść jak cukierków, i zamiast jednej kapsułki dziennie łykają nawet cztery. Warto mieć na uwadze, że zbyt duża ilość składników odżywczych też nie jest zalecana przez naukowców. Można przedawkować nawet witaminę C. Wtedy poza oczywistym wydalaniem przez mocz, ucierpieć mogą nerki. To samo dzieje się przy spożywaniu nadmiernej ilości białka. Niestety diety składance się wyłącznie z nabiału i mięsa są ostatnimi latami niezwykle popularne ku strapienie dietetyków.

Trzeba uważać na to, by poza utratą kilogramów nie stracić również zdrowia. Suplementy diety nie zastąpią dobrej diety skomponowanej ze wszystkich dostępnych na polskim rynku produktów. Obecnie możemy gotować naprawdę różnorodne dania i takich smakach jakie lubimy najbardziej. Dla jednych będzie to zupa tajska, dla innych domowa pomidorową zrobiona na rosole z kości. Istotne jest jednak to, by nie przesadzać w żadną stronę. Warto korzystać z dobrodziejstw natury, a z suplementów korzystać wyłącznie wtedy, kiedy czujemy, że ich potrzebujemy. Przykładowo w momencie, gdy nasze paznokcie stają się kruche i łamliwe, a włosy nadmiernie wypadają. Warto wtedy skonsultować się albo z dermatologiem, albo farmaceutą. Z pewnością będzie potrafił doradzić coś korzystnego zarówno dla nas, jak i naszej kieszeni.