Łagodna odmiana trądziku pojawia się dzisiaj u wielu osób. Kiedyś była to typowa oznaka okresu dorastania natomiast obecnie bardzo często można ją zaobserwować również u osób dorosłych. Niekiedy trądzik pojawia się po dużym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych potraw oraz u kobiet w ciąży lub przed miesiączką. By zapobiec wypryskom wyżej wymienionych posiłków możemy unikać. By wyleczyć wypryski można w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w specjalne specyfiki. W przypadku gdy to nie pomaga, to co ponad to należy zrobić?

Przede wszystkim możemy kupić w aptece maść przeciw trądzikowi. Obecnie na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez recepty. Wśród nich zwłaszcza polecane są maści sterydowe lub z zawartością antybiotyku, jednak trzeba pamiętać, że ze względu na liczne działania niepożądane nie powinno się ich aplikować przy lekkiej odmianie trądziku.

Dobrze jest natomiast przemyśleć kupno łagodnej maści ziołowej. Jest ona naturalna, charakteryzuje się niewielką ilością działań niepożądanych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.

Kolejną polecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści zawierające kwas salicylowy, które pomagają w regeneracji naskórka.

Dermatolog może nam także zlecić maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Przeważnie taką maść przygotowuje farmaceuta.

Trzeba również stosować maść cynkową, która szczególnie dobrze wysusza wszelkie wypryski.

Niezmiernie często stosowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w usuwaniu blizn i przebarwień.

Na sam koniec warto zaznaczyć, iż, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do dermatologa, aby ten dobrał odpowiedni środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko można pozbyć uciążliwego problemu jakim są wypryski nie tylko chwilowo lecz na dłuższy czas.