Objawy trądzika to bardzo często występujące pośród młodzieży schorzenie skóry. Wielu nastolatków posiada kompleksy z powodu tych mało ładnie wyglądających krostek na buzi. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na plecach lub na skórze rąk. Należy zatroszczyć się o to, żeby odpowiednio troszczyć się o skórę dotkniętą tym schorzeniem, gdyż w obliczu zaniedbania problemu, na cerze mogą pozostać widoczne do końca życia blizny.

Skąd się bierze trądzik? Są to zwykle zmiany związane z hormonami, które szaleją w czasie dorastania. W jaki sposób pozbyć się zmian trądzikowych?

Przede wszystkim trzeba się zaopatrzyć w skuteczne preparaty. Najlepiej jest nabyć je w aptece, gdzie aptekarz pomoże nam wybrać najwłaściwszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą występować one w postaci żelu, toniku lub kremu. Popularna jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które mają działać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zadbać o zbilansowaną dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać również różnego typu maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się również napary roślinne. Niekorzystnie za to na trądzik działa zbyt długie przebywanie na słońcu oraz wykorzystywanie kosmetyków, jakie zapychają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.