Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik ulokowany na twarzy. Usuwanie tego trądziku bywa dość utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp a przez to dość utrudnione może okazać się stosowanie preparatów przeznaczonych do walki z trądzikiem.

W jaki sposób pozbyć się pryszczy z trudno dostępnych partii ciała? Należy się odrobinę wysilić, ponieważ przy regularnych działaniach taki trądzik zniknie, a przynajmniej zmaleje jego intensywność. Warto jedynie mieć świadomość tego, że różne osoby mogą inaczej reagować na dane preparaty czy popularne domowe sposoby. Oprócz codziennego mycia, jakie inne domowe patenty na trądzik mogą okazać się przydatne ?

W jaki sposób pozbyć się pryszczy domowymi sposobami?

Jeśli chcesz pozbyć się pryszczy domowymi metodami, możesz wykorzystać przykładowo domowe toniki z ziół i roślin o właściwościach przeciwzapalnych. Bardzo dobrze na trądzik wpływa między innymi tonik wykonany z wody i z soku z cytryny. Tonikiem takim należy systematycznie przemywać twarz, plecy lub poszczególne wypryski. Następną interesującą propozycją jest tonik wykonany z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a następnie do uzyskanej w ten sposób masy dodajmy parę kropli wody. Otrzymanym płynem przemywamy te miejsca, które są dotknięte trądzikiem.

Wyprysków można się pozbyć także przy użyciu aloesu – to rozwiązanie o tyle skuteczne, że aloes jest znany ze swoich kojących oraz leczniczych właściwości. Czysty sok z aloesu może podrażniać skórę toteż przed jego zastosowaniem warto połączyć go z małą ilością wody i tak uzyskanym środkiem regularnie myć skórę.