4 lip Brak komentarzy admin Zdrowie , ,

Uśmiech każdemu z nas towarzyszy zwykle na co dzień. Każdego dnia możemy znaleźć powód do zadowolenia i uśmiechu. Dlatego ważne są dla nas nasze zęby. Zwykle zależy nam na tym, aby były zdrowe i ładnie wyglądały. Sporo osób chodzi regularnie do dentysty na przegląd, podczas którego dowiadują się czy ich zęby wymagają leczenia, czy są zdrowe. Warto regularnie ściągać kamień nazębny, ponieważ pod nim mogą gromadzić się bakterie. Niektórzy mają dużą skłonność do osadzania się kamienia, u innych jest to dużo rzadziej.

Zazwyczaj dbamy o zdrowie i zależy nam na tym, żeby dobrze się czuć jak najdłużejl W przypadku niektórych osób nie jest to oczywiste, zaniedbują się i zapominają o tym, jak ważne jest regularne czyszczenie zębów. Dobrze jest pamiętać o tym, aby przynajmniej dwa razy dziennie myć zęby. Wiele osób poleca szczoteczki elektryczne, ponieważ docierają one do miejsc, do których nie dotarlibyśmy szczoteczka manualną. Ważna jest również nić dentystyczna. Dobrze jest co jakiś czas używać płynów, które pomagają jeszcze lepiej zadbać o stan jamy ustnej. Niektórzy zastanawiają się jak dbać o zęby, żeby były białe. Najważniejsze jest jednak to, aby były zdrowe, nie było w nich ubytków.

Niektóre osoby mają krzywy zgryz i bardzo chciałyby nosić aparat. Nie zawsze jednak założenie go jest łatwe. Czasem wymaga konsultacji z innymi specjalistami. Zdarza się, że założenie aparatu będzie wymagało usunięcia niektórych zębów, ale oceni to specjalista. Ortodonta zwykle dość precyzyjnie musi określić jaki jest stan jamy ustnej. Przed założeniem aparatu zęby muszą być wszystkie wyleczone. Niektórym pobyt na fotelu dentystycznym kojarzy się bardzo negatywnie, dlatego unikają przeglądów i bardzo rzadko chodzą do dentysty. Jest to duży błąd, który może sporo kosztować. Znacznie rozsądniej jest przełamać swoje obawy i wybrać lekarza dentystę, który pomoże nam poczuć się całkiem komfortowo na fotelu. Obecnie leczenie przebiega praktycznie bezbólowo zawsze możemy poprosić o zastrzyk, dzięki czemu nie będziemy nic czuli. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu osób.

Niektórzy chodzą do dentysty dość często, może też zdecydowali się nawet na wybielanie zębów. Trzeba jednak wcześniej skonsultować z dentystą czy nasze szkliwo poradzi sobie z materiałem wybielającym. Może się bowiem okazać, że jest ono dosyć słabe i że lepiej nie ryzykować. Jest wiele metod wybielania, jednak znacznie lepiej jest zadbać o zdrowie niż wybielanie, które może jeszcze uszkodzić zęby. Bardzo ważne jest to, aby uświadamiać naszym dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Dowiedzą się tego jeszcze w szkole, ale dobrze im dawać przykład, który będzie motywował ich do tego, żeby codziennie myć zęby. Warto kupić odpowiednią szczoteczkę, która będzie ich zachęcała do codziennej higieny. Niektóre małe dzieci bardzo lubią myć zęby, ale nie jest to wynik przypadku. Warto jest również odpowiednio wcześnie udać się z maluchem do stomatologa na wizytę adaptacyjną, dzięki której w przyszłości poczuje się lepiej, jeśli jego zęby będą wymagały leczenia.