Okres dorastania jest bardzo trudny dla nastolatka. Pojawiają się widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dojrzewając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym okresie hormony szaleją, uwidaczniają się cechy płciowe, zmienia się tembr głosu, pojawia się charakterystyczny sposób poruszania się czy gestykulacji, charakterystyczny dla płci. Niestety temu zjawisku towarzyszą też uporczywe zmiany. Dotąd gładka cera zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.

Tabletki na leczenie trądziku zastosowane w początkowym okresie nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi choroby, lecz również zlikwidują pierwotne zmiany skórne. Bardzo istotne jest, by działać stosunkowo prędko, aby nie doprowadzić do bardziej zaawansowanych zmian w postaci grudek czy krost. Chociaż wtedy jeszcze nie jest za późno na reakcję. Najgorsza sytuacja ma miejsce wówczas jeżeli także to stadium trądziku zostanie bez leczenia. Pojawiające się sino-czerwone grudki wypełnione płynem ropnym trudno zlikwidować. Co gorsza świadczą o infekcji, która objęła głębokie warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.

Kiedy na twarzy dorastającej osoby zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki trądziku, nie należy czekać i mieć nadzieję, że samoistnie przejdzie. Brak odpowiednio prędkiej reakcji będzie skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dość, że mogą się rozprzestrzenić to ponadto nie leczone w odpowiedni sposób, pozostawiają nieestetycznie wyglądające zabliźnienia. Dlatego niezmiernie istotne jest jak najszybsze zastosowanie optymalnego leczenia za pomocą tabletek na trądzik, które potrafią skutecznie rozprawić się z nawracającym wciąż się problemem. Ich działanie umożliwi pozbycie się szpecących twarz wyprysków skórnych i zapobiegnie powstawaniu nowych..